Mannenweek in de Belgische Ardennen


Je plek innemen

17 – 24 oktober 2026

Er is een groot verschil tussen leven vanuit kracht en authenticiteit, of leven vanuit patronen, kindstukken, ontwijken en trauma.

Veel mannen die naar deze week komen willen “het” anders.
Zijn de worsteling en de onderdrukking van wat er écht van binnen leeft zat, en voelen sterk het verlangen om in de volwassen mannelijke energie aan te landen.
Er is ontevredenheid, of er knaagt iets diep van binnen wat heel graag de ruimte wil krijgen.

De beweging naar volwassen mannelijke energie ontstaat wanneer je verantwoordelijkheid neemt voor wat er in je leeft. Voor wat er gezegd wil worden, voor wat je voelt, en voor wat jij werkelijk wilt.
Er is daadkracht, innerlijk leiderschap en helderheid.

Er komt een moment waarop je voelt of weet dat je niet langer om jezelf heen kunt.
Dat het tijd is om te kijken naar dat wat je tegenhoudt. Om jezelf niet langer te verstoppen.

Om te blijven staan bij wat je voelt, ook wanneer het ongemakkelijk wordt.

Dit is een intensieve week waarin je uit je comfortzone zal gaan, gespiegeld wordt en uitgenodigd wordt om die dingen aan te kijken die je al zolang uit de weg gaat.

 

Wat gaan we doen?

We zijn een week samen, met de ruimte om aanwezig te zijn bij wat zich aandient.
Bij wat gevoeld, gezien en uitgesproken wil worden.
En misschien ook bij dat wat niet gevoeld en gezien wil worden.

Je bent met mannen die je spiegelen, ondersteunen en je soms precies daar raken waar je normaal omheen beweegt.

Er is geen vast programma, wel zijn er de tools zoals opstellingen, bevrijdend ademwerk, natuurbeleving, inquiry, sharing, rituelen vanuit het sjamanisme.

Met meer dan 80 retraiteweken ervaring is er vertrouwen dat de energie van het moment altijd de juiste is en een startpunt voor onderzoek en ervaren.

We trekken de natuur in, naar plekken die uitnodigen tot verstilling en verdieping.

In de ochtend beginnen we samen in stilte, met aandacht voor het lichaam en het aanwezig zijn in jezelf.

Door de week heen kunnen jouw overlevingsstrategieën in beeld komen.

In dit artikel lees je hier meer over.


Waarom je plek innemen?
Ik was in gevecht, vooral met mezelf.
Er was onuitgesproken boosheid, frustratie en “dingen anders willen”.
Fysiek was ik in gevecht met de man die tegenover me stond en me uitnodigde om mezelf te laten zien.
Tijdens de worsteling gaf ik alle ruimte, kracht en geluid aan mijn boosheid en opgebouwde frustraties.

Wat een bevrijding heeft er plaatsgevonden!

Ik voelde de oer- mannenkracht door mijn hele systeem heen stromen.

Ik was in verbinding met de mannen om me heen en met de kracht van het land.
Toen ik opkeek naar de groep vrouwen die er bij waren zag ik prachtige wezens die diep geraakt waren door wat er net had plaatsgevonden.
Tranen stroomden en er was diep respect voelbaar.
De vrouw kon ontspannen, en weer vrouw zijn omdat er mannen stonden.
Mannen die hun plek hadden ingenomen, mannen die vol in hun kracht stonden.

De mannen energie was wat de vrouw droeg, omdat de man steeds afwezig was.

Doordat ik mijn plek steeds meer inneem is er rust. Ik weet wie ik ben en wat ik te doen heb.

Ik weet ook dat ik niet alles hoef te weten. Dat ik fouten mag maken en ook om hulp mag vragen.
Dat onzekerheid er mag zijn.
Dat ongemak er mag zijn.
En dat ik mag leven op de manier de helemaal bij mij past, mag spelen en genieten!

Voor wie?
Je bent een man, en ouder dan 18 jaar.
Je hebt de behoefte om ervoor te gaan. Om de stappen te zetten waar je al langer tegenaan hikt.
Je wilt echtheid, puur, rauw en authentiek zijn.
Misschien heb je al lange tijd innerlijk werk gedaan, misschien niet.
Wat belangrijk is, is de bereidheid en het verlangen jezelf te openen, jezelf te delen.
En de durf om voorbij je comfort zone te gaan.

Door wie?
Deze week wordt georganiseerd en begeleid door Marcel Schut en Jeroen Weyn.

Waar?
Er zijn van die plekken waar je aankomt en voelt dat het goed is. Waar de kracht van de aarde voelbaar is.
Boda in de Ardennen is zo’n plek. Ik kom hier al 17 jaar voor retraites, en kom steeds weer thuis.
Een kleine drie uur rijden vanuit Utrecht hebben we de beschikking over een hoeve, zaal en vuurplaats.
Aan het einde van een doodlopend weggetje, aan het bos en in de heuvels.
Een eenvoudige accommodatie waar we goed kunnen werken en zijn, en zo de natuur inlopen.
Heb je geen eigen vervoer dan kun je waarschijnlijk met iemand meerijden.
Kom je met de trein, dan reis je naar Barvaux, waarvandaan we je kunnen ophalen.

Investering
Deze week is compleet verzorgd voor €1650,- all-in.
De accommodatie op basis van tweepersoonskamers.
Er zijn twee éénpersoonskamer beschikbaar tegen een toeslag. Een grote (€250,- toeslag) en een kleinere (€200,-)

Voor één of twee twee mannen die graag willen komen en niet de financiële draagkracht hebben is er plek tegen gereduceerd tarief.
Voel of dit voor jou klopt, en neem contact met me op hierover. Dan kunnen we samen kijken waar we uitkomen.

Bedrijven of particulieren die de BTW kunnen terugvorderen betalen bovenop het genoemde cursusbedrag BTW.
Op verzoek krijg je een factuur per mail.

We zijn met maximaal 12 deelnemers en twee/drie begeleiders.

Volg je een dieet om gezondheid redenen of heb je allergieën, dan kunnen we daar rekening mee houden.
We eten vegetarisch en grotendeels veganistisch deze week.

Aanmelden
Via mail: marcel@innertune.nl meld je je aan. Heb je vragen dan kun je daarover mailen of bellen op +31 06 30849615
Je krijgt een aanmeldformulier toegestuurd, waarop ook de betalingsgegevens en voorwaarden staan.

Ook ontvang je een (eenvoudige) paklijst van dingen om mee te nemen naar de Ardennen, en deel ik de mailadressen ongeveer een week voor aanvang, zodat je eventueel samen kunt reizen.

Je bent van harte welkom op deze krachtige reis!

In het kort:

– Krachtige mannenweek in de Ardennen
– Compleet verzorgd voor €1750,- all-in.
– Accommodatie op basis van tweepersoonskamers.
– max 12 deelnemers
– twee éénpersoonskamers (toeslag)
– Vers en gezond biologisch vegetarisch eten, koffie, thee, fruit en snacks inbegrepen.
– Zeer ervaren begeleiding.
– Prachtige natuur direct om ons heen.
– Diepgang, plezier, spanning en ontspanning!

Mannenweek Mannenwerk Mannencoaching
Mannenweek
Mannenweek, mannenweekend
Mannenweek, mannenwerk, mannenretraite

Wat een geschenk was de week! Zoveel kracht en liefde vanuit jou en de groep. Zoveel dingen om mee verder te gaan.
Pieter

Sinds mijn terugkeer uit de Mannenweek realiseer ik mij steeds meer dat ik van alles in mijn leven heb wat mij helemaal niet dient.

Zo heb ik gister tegen mijn manager gezegd dat mijn werk helemaal geen voldoening meer oplevert en dat mijn energie erop leegloopt i.p.v. oplevert. Ik heb besloten actief op zoek te gaan naar ander werk wat minder met mijn hoofd is en mij dichter bij mijn gevoel gaat brengen.
René

Hoi Marcel,

Super bedankt voor de week. de week klopte helemaal voor mij met de juiste mannen om mij heen er is veel gebeurt. Bij thuiskomst voelde ik dat ik stuk voor stuk van alle mannen ben gaan houden wie ze waren en wat ze hebben laten zien. Dit was precies wat nodig was waar ik op dit moment ben in mijn leven.
Gerben
Hoi Marcel, mannen.
Jazeker, wat een week!
Alles zakt nog na.
Ik denk met warmte terug aan onze gezamenlijke zoektocht, de kracht van de rituelen, het ademen, de ochtendstilte.
Marcel en Steven, een extra bedankje voor jullie en het veld dat jullie samen hebben gecreëerd.
Het was een warm bad dat na mijn eerste mannenweek alleen maar aangenamer is geworden.
De wolventand ligt op mijn altaar. Jullie zijn allemaal dichtbij.
Nu iedereen verder op zijn eigen wijze Een warme hug van mij daarbij.
René
yogavakantie, yoga, meditatie, sjamanisme

Als jongen van 30 kwam ik binnen als kerel ging ik weg.
Voor mij was de mannenweek met Marcel nodig om mijn zelfvertrouwen wat meer op te bouwen. Ik was onzeker, gestrest en kon mijn concentratie er moeilijk bij houden. Door de onzekerheid zat ik veel in mijn hoofd en merkte dat het mezelf tegenwerkte. Alle gedachten en mogelijkheden waar ik geen sturing meer op had. Teveel drukte in mijn hoofd en niet de energie en concentratie om wat in mijn hoofd zat ook uit mijn handen te krijgen. De week heeft me geholpen om weer de vlam in mezelf te ontwaken. Meer achter mijn eigen beslissingen te gaan staan en me niet af te laten leiden door wat anderen er van zouden kunnen denken. Met de mannenweek heb ik nieuwe vrienden ontmoet. En zei kunnen me nog altijd helpen wanneer ik denk een terugval te krijgen. Bedankt Marcel voor alles wat je voor me hebt gedaan.

Share This